ΜΕ ΔΥΟ ΚΛΙΚ ΣΕ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙ ΒΕΛΑΚΙ,ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΣ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΜΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ!

Από το 2014 στα γήπεδα της Κορινθίας!Ζωντανές μεταδόσεις

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 1-0

Ο Αστέρας Αμαλιάδας πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα αντιμετωπίζοντας τον Φωστήρα σε σαββατιάτικη (25/02) εξ αναβολής αναμέτρηση που διεξήχθη για τη 16η αγωνιστική για τον 3ο όμιλο στη Γ’ Εθνική. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο και κάτι τέτοιο αποτυπώθηκε στον πίνακα του σκορ.
Συγκεκριμένα, ο Μελετίδης έκανε το 1-0 στο 28ολεπτό με τον Φωστήρα να εξισορροπεί την κατάσταση στο β’ ημίχρονο κερδίζοντας μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. Ο Αστέρας Αμαλιάδας πάντως αποδείχθηκε πολύ επικίνδυνος στην αντεπιθέσεις. Μάλιστα, στο 67’ κερδίθηκε πέναλτι από τον Οντβόνγκ, αλλά δεν αξιοποιήθηκε από τον Μελετίδη που έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.
Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε πέντε λεπτά αργότερα με αντίστροφους πρωταγωνιστές και παρεμφερή κατάληξη! Στα εναπομείναντα λεπτά πίεσαν οι φιλοξενούμενοι δίχως να φτάσουν στην ισοφάριση.