ΜΕ ΔΥΟ ΚΛΙΚ ΣΕ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙ ΒΕΛΑΚΙ,ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΣ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΜΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ!

Από το 2014 στα γήπεδα της Κορινθίας!Ζωντανές μεταδόσεις

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: ΑΧΑΙΚΗ - ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ 3-2

Συναρπαστικό ματς διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου (25/02) στην Κάτω Αχαγιά, όπου η Αχαϊκή πήρε μία σπουδαία νίκη αντιμετωπίζοντας τη Δόξα Μεγαλόπολης. Οι Πατρινοί επιβλήθηκαν με 3-2 σ’ ένα παραγωγικότατο ματς αναφορικά με την εξ αναβολής 16η αγωνιστική για τον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Δρόσο στο 35ο λεπτό και είχαν προβάδισμα στην ανάπαυλα. Ωστόσο, η Αχαϊκή έκανε αντεπίθεση διαρκείας. Ο Αγγελόπουλος ισοφάρισε με κεφαλιά στο 58’, ενώ ο Κωστούλας έκανε τη διαφορά σκοράροντας δις στο 70ο και στο 78ο λεπτό. Όσον αφορά το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 83’ από τον Νάνο.
ΑΧΑΪΚΗ (Αλέξανδρος Γαβριλόπουλος): Βεντουρής, Λαμπρόπουλος, Στεφανόπουλος, Πετρόπουλος, Ρίλντι, Κωνσταντινόπουλος (80' Μαντάς), Σπυρόπουλος (66' Ρουμπάτος), Αποστολόπουλος, Κωστούλας, Γεωργόπουλος, Αναγνωστόπουλος (46' Αγγελόπουλος).
 ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ (Ηλίας Κατσούλας): Χρήστου, Λεβέντης, Παναγιωτόπουλος, Νάνος, Καλεμάκης, Αντώνακας  (68' Α. Ασημακόπουλος), Δρόσος, Κατσαρός (81' Αθανασιάδης), Παναγιωτίδης, Ν. Λυμπερόπουλος (64' Κ. Ασημακόπουλος), Πρίκας.