ΜΕ ΔΥΟ ΚΛΙΚ ΣΕ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙ ΒΕΛΑΚΙ,ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΣ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΜΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ!

Από το 2014 στα γήπεδα της Κορινθίας!Ζωντανές μεταδόσεις

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 2-0

Ο ΑΟ Χαλκίς πάτησε… γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο φτάνοντας στην εντός έδρας επικράτηση με 2-0 κόντρα στον φορμαρισμένο Αστέρα Αμαλιάδας σε κυριακάτικο (29/01) ματς αναφορικά με τη 17ηαγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.
Το σκορ άνοιξε στο 65ο λεπτό έπειτα από υπέροχο «1-2» των Ντελέκου – Βαλκάνου και τον πρώτο ν’ ανατρέπεται από τον Κλαδάκη με τον διαιτητή Γρίμμα να καταλογίζει αμέσως το πέναλτι. Έτσι, ο Βεζιρτζόγλου που ανέλαβε την εκτέλεση ξεγέλασε τον Τσάμη πραγματοποιώντας το 1-0!
Όσον αφορά το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαλού.
ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Αντώνης Αυλωνίτης): Ντουμάνης, Στεργιανός, Βαλκάνος, Μπακομήτρος, Καραμπάς, Εμέκα, Μπαλού, Ντελέκος, Βεζιρτζόγλου (91΄ Σάμαρης), Πολίτης (94΄ λούκας), Ανέστης (37΄ Χατζηστάμου).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
 (Λάζαρος Σέμος): Τσάμης, Μποτσικάκης, Μπουζούρας, Καζάπης, Αρβανίτης, Κλαδάκης (77΄ Όντγουονγκ), Μπαρμπαρούσης, Μπράβος, Παπουτσής (60΄ Σταθάτος), Γκαντιάγκα, Παρασκευόπουλος (84΄Αντωνόπουλος).
Πηγή φωτό: Starsports.gr