ΜΕ ΔΥΟ ΚΛΙΚ ΣΕ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙ ΒΕΛΑΚΙ,ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΣ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΜΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ!

Από το 2014 στα γήπεδα της Κορινθίας!Ζωντανές μεταδόσεις

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΘΗΒΑ 1-1

Στο 1-1 έμειναν Παναρκαδικό και Θήβα σε κυριακάτικο (22/01) ματς αναφορικά με τη 14ηαγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Οι Αρκάδες μπήκαν δυνατά στο ματς και δημιούργησαν διπλή ευκαιρία προκειμένου ν’ ανοίξουν το σκορ! Ο Μονός απέκρουσε σουτ του Γκρόσιου στο 15ο λεπτό και ο Τέλης Σαλαπάτας πλάσαρε άστοχα στην επαναφορά στο 15ο λεπτό.
Ωστόσο, η Θήβα αντέδρασε έκανε το 1-0 στη μοναδική κλασσική ευκαιρία που δημιούργησε πριν την ανάπαυλα με σκόρερ τον Σπανό στο 40ο λεπτό! Ο Παναρκαδικός ισοφάρισε στο 52’ έπειτα από υπέροχη πάσα του Αρώνη και άψογο πλασέ του Τέλη Σαλαπάτα που κινήθηκε στα… νώτα της αντίπαλης άμυνας.
Σημειώνεται ότι οι φιλοξενούμενοι ευχαρίστησαν τους γηπεδούχους αναφορικά με τη φιλοξενία τους.
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γιώργος Αντωνόπουλος): Καπετάνος, Καναβέτας, Γκρόσιος, Αρώνης, Δήμος, Κυριακόπουλος, Παπουτσής, Σταθουλόπουλος, Α. Σαλαπάτας, Καδάς (37’ λ.τρ. Βελισσάρης), Π. Σαλαπάτας.
ΘΗΒΑ (Γιώργος Λάμπρου): Μονός, Κουτσούμπας, Αργυρίου (88’ Γιαλός), Π. Γεωργίου, Δέδες, Αργυρίου, Μαλισσιόβας, Σπανός, Τσομπάνης (18’ λ.τρ. Μαυρόπουλος), Τσατσαρώνης, Μπέκα (81’ Μεταξούλης).