ΜΕ ΔΥΟ ΚΛΙΚ ΣΕ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙ ΒΕΛΑΚΙ,ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΣ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΜΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ!

Από το 2014 στα γήπεδα της Κορινθίας!Ζωντανές μεταδόσεις

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: ΑΧΑΙΚΗ - ΑΙΟΛΙΚΟΣ 3-0

Η Αχαϊκή σημείωσε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα, αφού επικράτησε με 3-0 του Αιολικού.
Στο 4ο μόλις λεπτό η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Γιωτά μετά από κόντρα στην πλάτη του Τάχια ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μίχος στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.
Στο 61΄ έμεινε με δέκα παίκτες ο Αιολικός λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Κώστα Κρητικού. Το 3-0 διαμόρφωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος ο Kωνσταντινόπουλος στο 66ο λεπτό.
Δοκάρι είχαν οι φιλοξενούμενοι στο 88΄ με τον Μπουρού. Άριστη η φιλοξενία των φίλων της Αχαικής και της διοίκησης προς τους οπαδούς του Αιολικού που έκαναν το ταξίδι.
ΑΧΑΪΚΗ: Δρακόπουλος, Ντάζος, Στεφανόπουλος, Πετρόπουλος, Παπαδόπουλος (57΄Ρίλντι), Κωνσταντινόπουλος, Σωτηρόπουλος, Αποστολόπουλος (71΄ Παπαδάτος), Κωστούλας, Μενίκου (79΄Δριμάλας), Αναγνωστόπουλος.
ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Γιωτάς, Κεσίδης, Κριπιντήρης, Κρητικός Μίχος, Τάχιας (Καπταγιάννης), Μανουσάκης (Ιωαννίδης), Παληγεώργος, Μπουρούς, Ευσταθίου, Χρήστου (18 λ.τ Αμπντούλ)
Πηγή: patragoal