ΜΕ ΔΥΟ ΚΛΙΚ ΣΕ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙ ΒΕΛΑΚΙ,ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΣ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΜΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ!

Από το 2014 στα γήπεδα της Κορινθίας!Ζωντανές μεταδόσεις

''Τροπαιοφόρος'' από την πρεμιέρα ο Άγιος Γεώργιος, 3-1 τον Φωκά!

Στο ''Δόξα...Π(ε)τρί'' χτύπησε τρεις φορές  η ομάδα του Αγίου Γεωργίου ,επικρατώντας με 3-1 επί του Φωκά  Αρχαίων Κλεωνών,χάνοντας ευκαιρίες για να ανεβάσει κι άλλο το δείκτη του σκορ!
Η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε στο σκορ στο 32'  με κεφαλιά του Πετρόπουλου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ραπουσάι.

Στο 36'  πέτυχε και δεύτερο γκολ όταν μετά από σουτ του Μιχάλαρου η μπάλα έφυγε από τα χέρια του αντιπάλου τερματοφύλακα και στην επαναφορά ξανά ο Πετρόπουλος πέτυχε το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 80 λεπτό ο Άγιος Γεώργιος πέτυχε και τρίτο γκολ όταν μετά από φανταστική προσπάθεια του Χουσελά ο οποίος πέρασε τρεις αντιπάλους, με ωραίο σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και σκόραρε στο ντεμπούτο του με τους φιλοξενούμενους.
Στο 88'  η αντίπαλη ομάδα μείωσε το σκορ σε 1-3 όταν μετά από εκτέλεση πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Ασλάνογλου,  ο τερματοφύλακας  απέκρουσε το πέναλτι αλλά στην επαναφορά ο Μπούκας σκόραρε σε κενή εστία.

Η σύνθεση των νικητών: Καρατζάογλου,Πετρόπουλος,Βουκελάτος,Γκόνος,Στρούμπας,Μπούφης,
Ασλάνογλου,Ραπουσάι,Χουσελάς,Kosta,Μιχάλαρος.
Αλλαγές:60 Μπούφης-Βελιζιώτης Στρούμπας-Παπαδόπουλος Ν.