ΜΕ ΔΥΟ ΚΛΙΚ ΣΕ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙ ΒΕΛΑΚΙ,ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΣ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΜΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ!

Από το 2014 στα γήπεδα της Κορινθίας!Ζωντανές μεταδόσεις

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: ΑΧΑΙΚΗ - ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ 1-2

Ήττα με ανατροπή για την Αχαϊκή

Παρακολουθήσατε μέσα από το www.patragoal.gr την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Αχαϊκής και του ΠΑΟ Βάρδας για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής

Το φίλμ του αγώνα
1' Έναρξη του αγώνα με τον ΠΑΟΒ να κάνει την σέντρα
7' Μεγάλη ευκαιρία για ΠΑΟ Βάρδας, όταν ο Βατσής σε σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, ανάγκασε τον Δρακόπουλο σε απόκρουση με τα ακροδάχτυλα και κατόπιν η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι του.
15' Καλό φάουλ του Αγγελόπουλου, διώχνει με το κεφάλι ο Νικολόπουλος πριν η μπάλα γίνει απειλητική για τον Κωνσταντινόπουλο.
17' Φάουλ του Αποστολόπουλου, άσχημο διώξιμο του Νικολόπουλου με τον Κωνσταντινόπουλο να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ πριν η μπάλα πάει στα δίχτυα.
18' Γκοοοολλλλ για την Αχαϊκή όταν σε κόρνερ του Μενίκου, ο Αποστολόπουλος έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Αγγελόπουλος σε κενή εστία ανοίγει το σκορ
22' Ωραία ενέργεια του Αγγελόπουλου και πριν βγει σε τετ α τετ, σκόνταψε χάνοντας την ευκαιρία να σκοράρει.
25' Κίτρινη κάρτα στον Νικολόπουλο για επικίνδυνο μαρκάρισμα
26' Γλυκιά σέντρα του Αγγελόπουλου, έδιωξε σε κόρνερ προ του Καρρά ο Κωνσταντινόπουλος
28' Κίτρινη κάρτα στον Μενίκου
33' Ανόητο πέναλτι του Ντάζου επάνω στον Σαμπανέϊ και κίτρινη κάρτα στον ποδοσφαιριστή της Αχαϊκής
35' Στην εκτέλεση του πέναλτι ο Δρακόπουλος νίκησε τον Γούρμο, αφού έπεσε στην αριστερή του γωνία και απέκρουσε σωτήρια κρατώντας το 1-0
44' Σέντρα του Πολίτη, κεφαλιά του Γούρμου και απέκρουση σε κόρνερ του Δρακόπουλου
Λήξη του ημιχρόνου
47' Γκοοολλλ για τον ΠΑΟ Bάρδας, όταν μετά από εντυπωσιακή ενέργεια του Σαμπανεϊ από την άμυνα της ομάδας του, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έδωσε έτοιμο γκολ στον Ντόμα, με τον τελευταίο να ισοφαρίζει σε 1-1
56' Αποβολή του Ντάζου με 2η κίτρινη κάρτα και η Αχαϊκή συνεχίζει με 10 ποδοσφαιριστές.
57' Φάουλ του Πολίτη, η μπάλα περνάει αρκετά μέτρα έξω από την εστία του Δρακόπουλου.
63' Αλλαγή με τον Π. Πολίτη να παίρνει την θέση του Καρούτη
66' Ο Ρουμπάτος περνάει στην θέση του Καρρά
70' Γκοοολλλλ για τον ΠΑΟ Βάρδας, όταν σε φάση διαρκείας μετά από κόρνερ στην περιοχή της Αχαϊκής, ο Ανδριέλος με κεφαλιά έγραψε το 1-2, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τους φιλοξενούμενους
71' Ο Καζαντζής περνάει στην θέση του Γούρμου
72' Ο Σπυρόπουλος παίρνει την θέση του Αποστολόπουλου.
76' Σέντρα του Αγουρίδη, ψαλιδάκι του Βατσή με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.
82' Ωραίο σουτ του Σαμπανέι, απέκρουσε ο Δρακόπουλος με τον Καζαντζή στην επαναφορά να στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ
Τελικό σκορ 1-2 υπέρ του ΠΑΟ Βάρδας

Συνθέσεις
ΑΧΑΪΚΗ (Μ. Γκόφας) : Δρακόπουλος, Ντάζος, Δριμάλας (84' Γεωργόπουλος), Πετρόπουλος, Μεντζελόπουλος, Κωνσταντινόπουλος, Μενίκου, Αποστολόπουλος (72' Σπυρόπουλος), Καρράς (66' Ρουμπάτος), Αγγελόπουλος, Κωστούλας
ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Η. Φωτόπουλος) : Κωνσταντινόπουλος, Σιδέρης, Ανδριέλος (74' λ.τ. Βραχνής), Αγουρίδης, Γ. Πολίτης, Βατσής, Νικολόπουλος, Σαμπανέϊ, Ντόμας, Γούρμος (71' Καζαντζής), Καρούτης (63' Π. Πολίτης)